Teknoloji

X’in en büyük rakibi BluSky bir kilometre taşını daha geçmeyi başardı

Eski adıyla Twitter olarak bilinen X sosyal medya platformunun en çekici alternatiflerinden biri. Bluesky yakın zamanda bir milyon kullanıcıya ulaştı . Bu sayının büyük sosyal ağlardaki kullanıcı sayısına kıyasla çok az olduğu söylenebilir ancak henüz birden fazla kişinin erişemediği bir hizmet için kesinlikle büyük bir başarıdır.

Bluesky ekip üyesi bu değerli anı X’te duyuruyor RoseWangTechCrunch ile yaptığı görüşmede uygulamanın Temmuz ayında bir milyon indirmeye ulaştığını söyledi. Ancak Bluesky heyecanına katılmak isteyenlerin giriş yapabilmek için davet koduna erişmeleri gerekiyor.Davet bazlı bu sistem, sosyal ağın henüz 1 milyon kullanıcıya ulaşmasının ve yeterli sayıda kişinin hesap oluşturmasının sebepleri arasında yer alıyor.

Bluesky ilk olarak Twitter tarafından finanse edildi ve Twitter’ın kurucu ortağıdır. Jack Dorsey tarafından desteklenen merkezi olmayan bir sosyal ağ olarak sahneye çıktı. Kapalı beta lansmanından kısa bir süre sonra kullanıcılara kendi algoritmalarını seçme ve böylece bildirim akışlarını özelleştirme fırsatı sunuldu. Reklamsız kalabilmek için kullanıcıların kimliklerini doğrulamalarının bir yolu olarak ücretli bir alan adı hizmeti sunuldu.

Başvurunun ne zaman kamuoyuna açıklanacağı ve ne zaman inceleneceği henüz belli değil Bazı davet kodları eBay’de hâlâ yüzlerce dolara satılıyor gibi görünüyor.

Öte yandan Meta bazı kritik özelliklere sahip olmasa da En başından beri Threads’i herkesin kullanımına sunmayı seçti.Temmuz ayında kullanıma sunulduktan sadece bir hafta sonra 100 milyon kullanıcıya ulaşan Threads, sonrasında hızlı bir düşüşe girmekten kurtulamadı.

kagizman-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu